Zarządzanie zasobami IT

Sprzęt komputerowy szybko się starzeje i podlega ciągłym udoskonaleniom, a jego
cykl życia jest stosunkowo krótki. Wiele firm optymalizując swój rozwój stawia na wzrost 
wydajności pracy dzięki lepszym urządzeniom technicznym. Wymieniając cyklicznie swój
sprzęt komputerowy i telekomunikacyjny, dzięki czemu wzrasta ich produktywność.
Dzięki czemu utrzymują ciągłą przewagę konkurencyjną na rynku.

Optymalnym czasem do przeprowadzenia operacji wymiany sprzętu jest okres 2-3 letni od momentu zakupu sprzętu nowego. Okres ten jest optymalny z 4 głównych powodów:

  1. Wydajność komputerów podwaja się średnio co roku.
  2. Wartość zakupionego nowego sprzętu spada o 30% co roku.
  3. Gwarancja producenta wynosi średnio od 1 roku do 3 lat.
  4. Dbasz o środowisko naturalne gdyż nie wyrzucasz starego sprzętu


Także dokonując wymiany w optymalnym okresie zyskujesz 4 krotnie, ponieważ zwiększasz 2-3 krotnie wydajność sprzętu it, sprzedajesz sprzęt używany lecz mający jeszcze wartość rynkową, więc otrzymujesz środki dzięki którym, obniżasz koszt  zakup nowych urządzeń, zdejmujesz z siebie ryzyko awarii sprzętu w swojej firmie po upływie gwarancji producenta a także poddajesz swój sprzęt recyklingowi w najlepszy możliwy sposób.

Współpracujemy z wieloma firmami a także instytucjami zapewniając im  kompleksową obsługę w tym zakresie i pomagając w wymianie ich sprzętu komputerowy na nowy lub bardziej wydajny w szybko i prosto. Odbywa się to w następując sposób. Po otrzymaniu zlecenia nasi eksperci wstępnie wyceniają towar, zapewniają jego odbiór, konfekcjonowanie, bezpieczny i ubezpieczony transport. Następnie po przybyciu do Naszej firmy sprzęt jest czyszczony a także usuwane są wrażliwe dane poprzez proces profesjonalnego czyszczenia nośników danych, następnie Nasi testerzy it dokładnie testują sprzęt i przyznają oceny funkcjonalne w zależności od jego stanu fizycznego i technicznego. Od oceny A- sprzęt w pełni sprawny bez widocznych oznak użytkowania po ocenę F -sprzęt nadający się do  utylizacji. Następnie wystawiamy wycenę otrzymanego sprzętu w oparciu o realia rynkowe i tworzymy z otrzymanego sprzętu pakiet do sprzedaży , który będzie oferowany Naszym klientom hurtowym zarówno krajowym jak i zagranicznym. Po sprzedaniu danego pakietu następuje końcowe rozliczenie z dostawcą sprzętu.

Dzięki firmie Omnicomp zaoszczędzają Państwo czas i pieniądze i macie pewność, że sprzęt który nam powierzacie w oparciu o Nasze doświadczenie i wiedzę przysłuży się do obniżki funkcjonowania Państwa firmy.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą prosimy o kontakt.